ציוד קייט סרפינג

החלטתם להיכנס לעולם הקייט סרפינג? קחו בחשבון שזוהי החלטה שמשנה את סדרי העדיפויות בחיים. קייט סרפינג זהו ספורט אקסטרים רווי אדרנלין, ספורט ימי המשלב את תחושת החופש והשחרור של הים, ספורט המנצל את עוצמת הרוח בשביל להגיע לגלישה במהירות אדירה ולקפיצות לגבהים אדירים והמוןןןןןן אדרנלין.

כדי להיכנס לתחביב כמו קייט סרפינג צריך לרכוש מיומנות ומקצועיות כדי ליהנות ממנו ולשמור על הבריאות מלאה. את המיומנות תוכלו לרכוש במהלך קורס קייט סרפינג, בו תרכשו את הידע התיאורטי והמעשי בצורה בטוחה  ביותר ותעשו את הגאלסים הראשונים שלכם כגולשי קייט סרפינג. לאחר סיום הקורס תצטרכו לרכוש ציוד קייט סרפינג המתאים לכם כדי להמשיך ולהתאמן ולהשתפר בגלישה.

בחירת ציוד קייט סרפינג

ראשית חשוב להבין שציוד קייט סרפינג שמתאים לגולש אחד לא בהכרח מתאים לחברו אפילו אם שניהם נמצאים באותה הרמה. המשתנים העיקריים המשפיעים על התאמת ציוד קייט סרפינג הם משקל הגולש, גולש במשקל של 80 ק"ג צריך מצנח חזק יותר כדי לגלוש ברוח בעוצמה של 15 – 20 קשר מאשר גולש במשקל של 65 ק"ג. עוצמת הרוח וטווח הרוחות בהן הגולש צפוי לגלוש. יציבות וקצב ההתקדמות של הגולש, גולש שמתקשה יותר לעמוד על הגלשן יעדיף להתחיל עם גלשן גדול יותר ויציב יותר מאשר גולש אחר שנעמד די בקלות ויעדיף גלשן קל יותר וכו'

ציוד קייסרפינג

קייט מצנח או עפיפון

הקייט אשר מייצר את הכח והמהירות בגלישה וממנו גם השם גלישת קייט סרפינג, בעקרון ישנם 2 סוגים עיקריים של קייטים, קייט שטוח וקייט במבנה C עגול יותר. קייט שטוח לרוב יהיה יציב יותר ויתאים יותר לגולשים מתחילים אשר רוצים לצבור שעות גלישה ולשפר את המיומנות בגלישה בסיסית על הרוח מצד לצד, ללמוד לחדד ולחתוך את הגלים. קייט עגול לרוב יהיה זריז יותר ויגיב מהר מאד לתנועות של הגולש , קייטים עגולים אהובים בעיקר על גולשים מנוסים שאוהבים להתעופף ולבצע פעלולים, קפיצות ותרגילים. ההמלצה שלי לכל גולש להתנסות על כמה שיותר מצנחים שונים כדי לדעת מה המצנח שמתאים לו.

בר BAR

באמצעות הטייה של הבר ימינה ושמאלה משיכה שלו ושחרור ניתן לשלוט כיוון המצנח והעוצמה שלו הבר מחובר לקייט באמצעות 4 או 5 חוטים מאד חזקים. ממרכז הבר יוצא חבל עם לולאה אשר אמורה להתפס על הטרפז, כיום בכל הברים ישנו תפס לשחרור מהיר למקרה של איבוד שליטה על המצנח, תפס השחרור מהיר יכול להציל חיים.

טרפז קייט סרפינג

ישנם 2 סוגי טרפזים לגלישת קייט סרפינג, טרפז ישיבה וטרפז אגן. גם כאן לכל גולש יש ההעדפות שלו, טרפז ישיבה נח יותר לגולשים מתחילים וטרפזי אגן נוחים יותר לגולשים המנוסים בעיקר בביצוע פעלולים וקפיצות.

גלשן קייט סרפינג

ישנם שני סוגי גלשנים לגלישת קייט סרפינג, גלשן חד כיווני וגלשן דו כיווני, גלשן חד כיווני לרוב גדול יותר ומיועד לגלישת גלים עם הקייט, גלשנים דו כיווניים לרוב מגיעים לגדלים קטנים יותר ומתאימים לביצוע פעלולים וקפיצות, גולשים מתחילים לרוב יבחרו גלשן גדול יחסית שיהיה יציב יותר במים ויאפשר להם לעמוד על הגלשן בקלות יחסית.

חליפת גלישה

משמשת בעיקר בחודשי החורף כשהמים קרים אבל ישנם גולשים שמשתמשים בחליפה גם בחודשי הקיץ, חליפות גלישת קייט סרפינג מבודדות מקור המים אבל הם נועדו בעיקר להגן מפני הרוח החזקה. גולשים רבים משתמשים בחודשי הקיץ בחליפות ליקרה המכסות כל פיסת עור חשוף ומגנות מפני נזקי השמש.

אפודת ציפה

משמשת גולשי קייט מתחילים ומנוסים, כל מילה כאן מיותרת אבל ארחיב בכל זאת, אפודת ציפה מסייעת לגולש לצוף במים כאשר הקייט נמצא באוויר, או במקרה שהקייט נפל,  ובמקרה שלא נדע הגולש נפגע ומאבד הכרה מציפה אותו מעל המים ויכולה להציל חיים.

קסדת מגן

נועדה להגן על ראשו של הגולש ממכות וחבטות, בשנים הראשונות של הגלישה היה נהוג לקשור את הגלשן באמצעות ליש לטרפז כדי לא לאבד את הגלשן, והסכנה הייתה שבזמן נפילות הגלשן היה עף במהירות ישר לראש של הגולש האומלל. גם היום כשכבר לא משתמשים בליש לאבטח את הגלשן ניתן ליפול ולחטוף חבלות בראש.

סגור לתגובות.