לימוד קייט סרפינג

החלטת שגם אתה רוצה ללמוד לגלוש קייט סרפינג? איך לא קייט סרפינג זהו הספורט הימי המתפשט במהירות הגדולה ביותר בכל העולם, יש כבר למעלה ממילייון גולשים בכל העולם בספורט ימי שקיים בקושי עשור. לאחר שתלמד לשלוט על המצנח ולעמוד על הגלשן תוכל לגלוש במהירות מעל פני המים ולהרגיש חופשי, מאושר ומלא באדרנלין… אבל לפני שאתה קופץ למים ומניף את המצנח חשוב להבין את הסכנות בספורט הקייט סרפינג.

תאונות קייט סרפינג

כמו בכל ספורט אקסטרים גם בקייט סרפינג קורות תאונות, הרוח מושכת את הגולשים בעוצמה ובקלות רבה ניתן ליפול תוך כדי גלישה או אחרי קפיצה משוגעת וליפול לא טוב ולהיפגע, תאונות הקייט סרפינג החמורות יותר קורות לגולשים אשר אינם מספיק מנוסים ובתנאי רוח חזקה או משתמשים בציוד קייט סרפינג אשר אינו מתאים להם. רוב התאונות מסתיימות בחבלות קלות, שריטות, צלעות שבורות, אצבע שבורה, רגל שבורה, פציעות שמחלימים מהן וגם אפשר להמשיך לגלוש אחרי תקופת ההחלמה אבל היו גם פגיעות חמורות בהרבה שהסתיימו גם בבית קברות.

בטיחות בגלישת קייט סרפינג

חשוב להפנים את הסכנות ולגשת לספורט הזה במלוא הרצינות ולהקפיד על הוראות בטיחות, וההמלצה הטובה ביותר שנוכל לתת  לכם היא לקחת קורס קייט סרפינג בבית ספר המתמחה בלימוד גלישת קייט סרפינג. ויש מספר בתי ספר כאלה ברחבי הארץ, בתי הספר ללימוד קייט סרפינג בישראל מציעים קורסים לגולשים מתחילים ולגולשים מתקדמים.

קורס קייט סרפינג למתחילים

קורס קייט למתחילים לרוב כולל 4 מפגשים בני 2 שעות כל אחד. מפגש אחד תיאורטי מחוץ למים ועוד 3 מפגשים בתוך המים עם מדריך צמוד, בתי הספר המקצועיים ביותר גם מספקים ליווי של סירה במים אשר יכולה לספק חילוץ במקרה הצורך וכמובן במקרים בהם התנאים מחייבים זאת. במהלך קורס קייט סרפינג בית הספר מספק ציוד קייט סרפינג המתאים ללימוד שהוא לא בהכרח הציוד שתרכשו לאחר סיום הקורס. הציוד כולל קייט, גלשן, טרפז, חליפת ציפה וקסדה, ולפעמים גם חליפת גלישה להגנה מפני המים הקרים.

במהלך הקורס מלמדים תיאורטית לזהות את כיוון הרוח, איך להניף ולשלוט בקייט, והרבה דגשי בטיחות וטכניקה. במפגש הראשון במים לרוב המדריך יתרגל גרירות במים ושליטה במצנח. ברגע שהתלמיד יהיה מוכן הוא ינסה לתרגל עמידה על הגלשן ולגלוש, בתי ספר מסודרים כמו קייט איקס באילת מספקים סירת ליווי שבה המדריך יכול לתת הנחיות ודגשים מהסירה בעוד התלמיד מנסה לעמוד ולגלוש במים.

ברוב המקרים לאחר סיום הקורס הבסיסי רוב התלמידים מקבלים את הידע והכלים הטכניים ויוכלו לגלוש באופן עצמאי, בתנאי שיש להם כמובן ציוד מתאים ורוח מתאימה.

היכן ניתן ללמוד גלישת קייט בישראל?

בישראל ניתן לגלוש בים התיכון באילת ובכנרת, אבל מספר ימי הרוח המתאימה ללימוד וגלישת קייט סרפינג משתנה ממקום למקום, עוצמת הרוח המתאימה ללימוד הינה בין 12-15 קשר ולפעמים מתחילים יוכלו לגלוש גם ברוחות של 17 קשר. בים התיכון יש מעט מאד ימים המתאימים ללימוד קייט סרפינג, בעיקר כשיש רוחות צפוניות או דרומיות וזה קורה בעיקר בעונות המעבר וגם לא מספיק. קורסים רבים אשר מתחילים בים התיכון מסתיימים אפילו מספר שבועות אחרי שהחלו בגלל תנאי הרוח. ומקשים על הלימוד והצלחה בקורס, ישנם קורסים אשר מתחילים ומסתיימים אחרי מספר חודשים ואפילו לא מסתיימים בגלל תנאי הרוח הגרועים.

קורס קייט סרפינג באילת

קורס קייט סרפינג באילת הוא עם הסיכוי הסביר ביותר להסתיים באותו השבוע שבו הוא מתחיל, אילת נחשבת בישראל לגן עדן לגולשי קייט סרפינג, באילת יש לפחות כ 200 ימי רוח בשנה המתאימים לגלישת קייט סרפינג עם רוחות צפוניות שנכנסות בדרך כלל בשעות הצהריים וממלאים את החוף הקלאב מד בעשרות גולשים.

גלישת קייט סרפינג בכנרת

בחודשי הקיץ החל משעות הצהריים נושבות רוחות חזקות בכנרת המתאימות לגולשים מנוסים אבל לא מתאימים ללימוד, בנוסף על כך רוב החוף המזרחי של הכנרת מלא סלעים ואבנים חדות במים ובחוף אשר מהווים סכנה בעיקר לגולשים מתחילים שמרבים ליפול ולהגרר במים לכן הכנרת איננה מומלצת לגלישת קייט סרפינג לגולשים מתחילים.